Események, évfordulók

2015. május 24., vasárnap
Érseki, püspöki szentmisék Pünkösd vasárnapján

A húsvéti idő lezárását, a Szentlélek eljövetelét ünnepli az Egyház június 8-án, pünkösdvasárnap. Az Egyház megszületésének és a Krisztustól kapott missziós küldetésnek az emlékére a püspökök ilyenkor szolgáltatják ki a bérmálás szentségét.

Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek az esztergomi bazilikában mutat be szentmisét május 24-én 10.30 órakor.

Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek május 24-én 10 órakor a Kalocsa-Szent József templomban ünnepi szentmise keretében szolgáltatja ki a bérmálás szentségét.

Márfi Gyula veszprémi érsek május 24-én 10.30 órakor Hévízen a Szentlélek templomban délután 17 órakor Jásdon Szentkúton mutat be pünkösdi ünnepi szentmisét melynek keretében kiszolgáltatja a bérmálás szentségét.

Ternyák Csaba egri érsek május 24-én 10 órakor az egri bazilikában mutat be pünkösdi ünnepi szentmisét melynek keretében kiszolgáltatja a bérmálás szentségét.

Balás Béla kaposvári megyéspüspök május 24-én 10.30 órakor a kaposvári Székesegyházban szentmise keretében szolgáltatja ki a bérmálás szentségét.

Beer Miklós váci megyéspüspök május 24-én 10 órakor a váci Székesegyházban szentmise keretében szolgáltatja ki a bérmálás szentségét. Varga Lajos segédpüspök 17 órakor Magyarnándorban mutat be bérmálással egybekötött ünnepi szentmisét.

Bosák Nándor debrecen-nyíregyházi megyéspüspök május 24-én 10 órakor szentmise keretében végez bérmálást a debreceni Szent Anna-székesegyházban, ugyanezen a napon, délután 3 órakor pedig Nyíregyházán a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban.

Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyéspüspök május 24-én 10 órakor a szegedi Domban mutatja be ünnepi pünkösdi szentmisét és szolgáltatja ki a bérmálás szentségét.

Orosz Atanáz püspök május 24-én, vasárnap 10 órakor mutat be Szent Liturgiát a miskolci Nagyboldogasszonyról nevezett Püspöki Székesegyházban (Miskolc, Búza tér.

Pápai Lajos megyéspüspök május 24-én, 10 órakor ünnepi szentmise keretében szolgáltatja ki a bérmálás szentségét a győri Prohászka-iskola diákjai számára. 15 órakor a megyéspüspök a győr-nádorvárosi Szent Kamillus-templomban bérmál.

Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök május 24-én 10.30 órakor a székesfehérvári Bazilikában ünnepi szentmise keretében bérmál, ugyanezen a napon, délután 17 órakor az Érd-óvárosi templomban (2030 Érd, Karolina u. 1.).

Udvardy György pécsi megyéspüspök május 24-én 11.00 órakor mutat be ünnepi szentmisét a Pécsi Székesegyházban.

Várszegi Asztrik főapát-püspök május 24-én 11.30 órakor a pannonhalmi Bazilikában az ünnepi szentmise keretében szolgáltatja i a bérmálás szentségét a Pannonhalmi Egyházközség fiataljait részére, délután 17.00-kor a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium diákjait bérmálja meg a győri Szent Ignác templomban.

Veres András szombathelyi megyéspüspök május 24-én 10 órakor Szombathelyen a Székesegyházban ünnepi szentmise keretében szolgáltatja ki a bérmálás szentségét.

2015. május 24., vasárnap
Érseki, püspöki szentmisék Pünkösd vasárnapján