Események, évfordulók

2017. április 28., péntek
Együttműködési megállapodás

Április 28-án, pénteken 11 órakor a Szombathelyi Püspöki Palota Dísztermében (Szombathely, Berzsenyi tér 3.) aláírásra kerülnek az Eötvös Loránd Tudományegyetem a Szombathelyi Egyházmegye, a Győri Hittudományi Főiskola és a II. János Pál Katolikus Kollégium és Szakkollégium közötti együttműködési megállapodások. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem együttműködési megállapodásokat ír alá a szombathelyi egyházi felsőoktatás meghatározó szereplőivel. A Szombathelyi Egyházmegye két jelentős intézménye a II. János Pál Katolikus Kollégium és Szakkollégium valamint a Szombathelyi Katolikus Egyetemi Lelkészség jelen együttműködésében az ELTE szombathelyi hallgatóinak biztosítja szolgáltatásait. Külön megállapodás rendezi a Győri Hittudományi Főiskola Szombathelyi Képzési Központjában induló ELTE-vel közös szakokat is. Köszöntőt mond: Császár István, a Szombathelyi Egyházmegye kormányzója, Veres András a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, győri megyéspüspök; Prof. Dr. Mezey Barna az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektora. Ünnepi beszédet mond: Dr. Lukácsi Zoltán a Győri Hittudományi Főiskola rektora. Ünnepi zárszó: Dr. Németh Norbert atya, a II. János Pál Katolikus Kollégium és Szakkollégium igazgatója, egyetemi lelkész.

2017. április 28., péntek
Együttműködési megállapodás