Események, évfordulók

2017. június 23-24., péntek-szombat
Szent László-évi központi ünnepség Nyíregyházán és Szabolcs községben

Június 23., péntek Nyíregyházán a Kossuth téren (a szökőkút mellett) 17 órakor lesz a Szent László ereklye ünnepélyes fogadása, ezt követően bevonulás a Magyarok Nagyasszonya Társszékesegyházba. A püspöki köszöntő után 17.30 órakor egyéni tiszteletadás lesz az ereklye előtt, majd a 18 órai szentmise főcelebránsa Veres András győri megyéspüspök, a MKPK elnöke, koncelebrál: Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök, Várszegi Asztrik főapát-püspök, Bosák Nándor nyugalmazott megyéspüspök, Seregély István nyugalmazott érsek és a jelen lévő egyházmegyés papok. 19 órakor Bognár István, a győri székesegyház plébánosa előadást tart, 20 órakor Szent László király tiszteletére imaórát tartanak. 21 órakor kapuzárás.

Június 24-én, szombaton Szabolcs községben 10 órakor Szent László koponyacsont-ereklye fogadása a szabolcsi földvár mellett felállított tábori oltárnál. 10.15 órakor Dr. Krakomperger Zoltán plébános, teológiai tanár katekézist tart. A 11 órakor a szabadtéri oltárnál kezdődő ünnepi szentmise főcelebránsa Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, koncelebrálnak: a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjai, a határon túli katolikus egyházmegyék püspökei, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye papjai. 12.45 órakor (a szentmisét követően) Emlékévi kiállítás nyílik. Megnyitja: Potápi Árpád János, nemzetpolitikáért felelős államtitkár. A kiállítás ingyenesen megtekinthető a község központjában található Mudrány-kúriában. A hívek a szentmise előtt és után is tiszteletüket tehetik Szent László király koponyaereklyéje előtt.

2017. június 23-24., péntek-szombat
Szent László-évi központi ünnepség Nyíregyházán és Szabolcs községben