Események, évfordulók

2017. augusztus 23., szerda
A Pécsi Egyházmegye alapításának évfordulója

Augusztus 23-án, szerdán 18 órakor Pécsett a Szent Péter- és Szent Pál-székesegyházban (7621 Pécs, Dóm tér 1.) ünnepi szentmisét mutat be Udvardy György pécsi megyéspüspök az egyházmegye 1009. augusztus 23.-ai alapításának emlékére. A Szent István király által alapított egyházmegyék közül a pécsi az egyetlen, amelynek az alapítási dátumát napra pontosan ismerjük: ez 1009. augusztus 23-a. Az egyházmegye alapításának napján különleges programokkal várják az érdeklődőket. A Székesegyházban három alkalommal (10.00, 15.00 és 16.30 órakor) tematikus vezetésen vehetnek részt a látogatók „1000 éves egyházmegye - első püspökeink nyomában” címmel. A bemutatón Szent István király, valamint az alapításkori püspök, Bonipert és utódja, Szent Mór ábrázolásait ismerhetik meg az ide látogatók. A vezetések ingyenesek, ám előzetes regisztrációhoz kötöttek. A programra regisztrálni illetve a Székesegyház látogatására jegyet váltani a Pécsi Püspökség Infopultjain lehet.

2017. augusztus 23., szerda
A Pécsi Egyházmegye alapításának évfordulója