Események, évfordulók

2018. január 6., szombat
Asztrik-ereklye érkezik Pécsváradra

2018. január 6-án, szombaton Kalocsán, a Kalocsai Főegyházmegye Asztrik-évének lezárása lesz a Nagyboldogasszony Főszékesegyházban 10 órakor kezdődő szentmisében. Ekkor Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek átadja a pécsváradi plébánia számára adományozott Asztrik-ereklyét. Az ünnepen Pécsváradról és a hozzá tartozó településekről mintegy félszáz zarándok vesz részt. Másnap, január 7-én 9 órakor a Pécsváradi Plébániatemplomban bemutatják az ereklyét. A templomban a hívekkel közösen helyezik ki tiszteletadásra az első pécsváradi apát ereklyéjét és a város tulajdonában levő szentkorona-másolatot. (7720 Pécsvárad, Kossuth L. tér 16. )

2018. január 6., szombat
Asztrik-ereklye érkezik Pécsváradra